Koolielu

Huvitegevus

Pärast tunde on kõikidel õpilastel võimalik osaleda erinevates huvitundides ja/või huvikoolides. Nii lapsevanema kui õpilase kohustus on jälgida, et õppetööle kuluv aeg ning hõivatus huviringide ja huvikoolidega, jätaks piisavalt puhke- ja mänguaega.

Septembris tutvustatakse Kärdla Põhikooli õpilastele kooli poolt pakutavaid huvitunde, mis alustavad tegevust üldjuhul septembrikuu teises pooles. Huvitundides osalemiseks tuleb lapsevanemal laps registreerida huvitundi huvihariduse registris. Eraldi avaldust täitma ei pea. Juhend selle jaoks on leitav siit

Huvitundides osalemine on vabatahtlik. Vastavalt materiaalsetele ja inimressurssidele võib õppeaasta keskel tulla huvitundide valikusse või toimumisaegadesse muudatusi.

2021/2022 õppeaastal pakub Kärdla Põhikool järgmisi huvitunde:

Robootika (Tarvo Malk, Helen Tammeveski)
Puutöö (Andres Laanejõe)
Keraamika (Sulev Loopalu)
Matemängud (Regina Jõeleht)
Lastekoor (Raili Kaibald)
Poistekoor (Ulvi Tamm)

Huvitundide ajad on kirjas tunniplaanis.

Ettepanekuid uuteks algatusteks, huvitundideks, õppekäikudeks ja koostööprojektideks saavad teha nii lapsevanemad, õpilased, õpetajad, teised koolitöötajad kui kogukonna liikmed laiemalt kooli juhtkonnale kogu õppeaasta kestel.

2021/2022 õppeaastal pakub Kärdla Põhikool järgmisi huvitunde:

Robootika (Tarvo Malk, Helen Tammeveski)
Puutöö (Andres Laanejõe)
Keraamika (Sulev Loopalu)
Matemängud (Regina Jõeleht)
Lastekoor (Raili Kaibald)
Poistekoor (Ulvi Tamm)

Huvitundide ajad on kirjas tunniplaanis.

Toimumispäevad: T ja N 13.55-14.40

Koolitaja: Raili Kaibald

Ruum: Muusikaklass (ruum nr 4)

Sihtgrupp: 2. - 4. klassid

Kärdla Põhikoolis tegutseb lauluhuvilisi lapsi ühendav mudilaskoor, kus tähelepanu suunatakse motiveeritud ja õpihimulise laululapse kujunemisele.

Põhikoosseisus laulavad 2.-4. klassi lapsed.
Koori põhitegevuseks on lisaks laulmisele oskuslik muusika kuulamine ja muusikalise kirjaoskuse arendamine, muusikalooga tutvumine ja kontsertide külastamine.
Tegeletakse hääle kõlavuse, ilmekuse ja individuaalsete omadustega. Laulmise aluseks on eakohane repertuaar.
Mudilaskoor pakub erinevaid esinemisvõimalusi ja -kogemusi, annab ühtekuuluvustunde ning arendab oluliselt esinemisjulgust.

Raili Kaibald