Projektid

Käimasolevad projektid

Projektide tutvustamise päeva esitlus

Projekt „Giidi- ja teeninduskoolitus Hiiumaa koolides”

Algab kaheaastane projekt "Giidi- ja teeninduskoolitus Hiiumaa koolidesse". Projekti pani kokku SA Hiiumaa Arenduskeskus koostöös kahe Hiiumaa põhikooliga. Projektis osaleb lisaks Kärdla Põhikoolile ka Palade Põhikool. Rahastajaks on SA Innove.

Projekti eesmärgiks on kaasata kohalikke noori aktiivsemalt Hiiumaa külaliste võõrustamisel suvisel turismihooajal ja anda selleks neile vajalike oskusi ning teadmisi. Kaheaastane õppekäikude ning töötubadega giidi- ja teenindusõppe programm loob selleks vajalikud eeldused.

Projekti käigus saadud õpitulemusi arvestatakse erinevates ainetundides ja seetõttu on õpilastele osalemine kohustuslik. Projektis osalemine toetab riiklikus õppekavas toodud üldpädevuste saavutamist Kärdla Põhikoolist osalevad 3. kooliastme õpilased (7. ja 8. klassid) ning esimesed tegevused algavad septembrist.

Eraldi väärib märkimist, et Kärdla Põhikooli õppekavas on märgitud läbiva teemana Hiiumaa teema. Läbivad teemad on aineteülesed ja toetavad õpilase suutlikkust oma teadmisi erinevates olukordades rakendada. Hiiumaa teemaga taotletakse õpilase kujunemist kodusaart armastavaks, hiiu keelt ja kultuuri väärtustavaks inimeseks, kes tunneb Hiiumaa ajalugu, pärimust ja hindab saare unikaalset looduskeskkonda. Lisaks on noortel tihti soov suvel töötada, aga puuduvad vajalikud oskused ja teadmised.

Esimesel poolaastal viiakse läbi giidiõppe teooriatunnid. 02. septembril viib Palade Looduskeskus läbi kaks teooriatundi. Esimese tunni teema on „Imeline ja väärtuslik Hiiumaa loodus”. Teise tunni teemaks on „Objektiõpe lähtuvalt Soera Talumuuseumist”. Kõikidesse teooriatundidesse planeeritakse erinevaid aktiivõppetegevusi. Järgnevad teooriatunnid toimuvad teemadel Hiiumaa ajalugu, kultuuritegelased ja kaardiõpe.

Liisi Mäeumbaed
Kärdla Põhikooli õppealajuhataja
liisimaeumbaed@kardla.edu.ee

Projekt "Noored Meresõbrad"

Hiiumaa Vabatahtlik merepääste selts alustas 2019a. sügisel õpilastele suunatud merehariduslikku projekti "Noored Meresõbrad". Projekti eesmärgiks on Hiiumaa noortele tutvustada merega seotuid tegevusi. Kuidas merel ohutult toimetada, hädaolukorras tegutseda ja teisi aidata. Õpitakse esmaabi ja tulekustutite kasutamist. Saadakse esmased teadmised väikelaevade maailmast. Sõidutunnid nii mootor- kui ka purjelaevaga. Ka kalandus on projektis esindatud, saadakse teada Hiiumaa püügikohad. Kus, millal ja millega kala püüda, kuidas kala hoiustada ja kalast lihtsamaid sööke valmistada.

Projektis osalevad Hiiumaa põhikoolide õpilased. Kärdla Põhikoolist osalevad 3. kooliastme õpilased (7.-9. klassidest).

Projekt kestab 2 aastat.

Projekti toetab LEADER programm meede 3 uuenduslik kogukond.

Eliisa Liias
Kärdla Põhikooli huvijuht
eliisaliias@kardla.edu.ee

Erasmus+ projekt Language Learning with Innovation

Kärdla Põhikool liitus eelmisel õppeaastal rahvusvahelise Erasmus + projektiga Language Learning with Innovation. Tegemist on kaheaastase ettevõtmisega, mille eesmärgiks on luua veebipõhine keeleõppekeskkond, kus inglise keele sõnavara õppimist hõlbustatakse QR koodide ja nende kasutamisega õppetöö elavdamiseks nii ruumis kui ka õuesõppe tundides. Õpikeskkond on mõeldud 3. - 6. klassi õpilastele ja nende keeleõpetajatele. Projekti koordinaatoriks on Läti organisatsioon Vidzemes inovaciju instruments ja partnerkoolideks Riia Eesti põhikool ning Šiauliai 'Sauletekio' gümnaasium (Leedu). Õpikeskkonna väljatöötamisel osalevad kaks õpetajat igast koolist. Tulem on tasuta kasutatav alates 1. septembrist 2021.a. kõikides Eesti, Läti ja Leedu koolides.

Projektide tutvustamise päeva esitlus

Projekt „Giidi- ja teeninduskoolitus Hiiumaa koolides”

Liisi Mäeumbaed
Kärdla Põhikooli õppealajuhataja
liisimaeumbaed@kardla.edu.ee

Projekt "Noored Meresõbrad"

Projekt kestab 2 aastat.

Projekti toetab LEADER programm meede 3 uuenduslik kogukond.

Eliisa Liias
Kärdla Põhikooli huvijuht