Sotsiaal-emotsionaalsete oskuste arendamise õpiringid 27. august stiina.kutt

Kärdla Kool on üks 15 Eesti koolist, kes osaleb sotsiaal-emotsionaalsete oskuste õpiringide 2024/2025. õa programmis, mida viiakse ellu Noored Kooli, Kaamos Groupi ja Tallinna Ülikooli koostöös.

Esimene programmi sissejuhatav kohtumine toimus 27. augustil Tallinnas.

Õppeaasta jooksul ootab ees kord kuus toimuv õpiring Kärdla Koolis kohapeal Noored Kooli koolitaja Liina Kitt eestvedamisel, lisaks pikemad koolituspäevad Tallinnas kokku kolmel korral.

Õpiringides käsitletakse eneseteadlikkuse ja suhtekorralduse teemasid. Esimesel poolaastal uurime eneseteadlikkuse kategoorias lähemalt oletamise, tunnete juhtimise, häbi ja selle kaitsemehhanismide ning väärtuste teemat. Teisel poolaastal keskendume suhtekorralduse kategoorias mina-keelele, aktiivsele kuulamisele ja kirjeldamisele, koostööle ning selleks vajalikele oskustele ning väljakutset pakkuvate vestluste läbiviimisele.

Sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste õpiringide programmis osaleb kuni 15 Kärdla Kooli õpihimulist õpetajat, kes õpitut aasta jooksul ka koolis praktikasse rakendavad. Õpiringides saavad toetatud õpetajate motivatsioon ja teoreetilised teadmised, võetakse aega refleksiooniks, kogemuste jagamiseks ning eesmärkide seadmiseks.

Lisainfo: https://www.nooredkooli.ee/opiringid

Esimene programmi sissejuhatav kohtumine toimus 27. augustil Tallinnas.

Lisainfo: https://www.nooredkooli.ee/opiringid