Saame tuttavaks - Tiia ja Sulev 20. märts eliisa.liias

Kärdla Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Sulev Loopalu

Kärdla Põhikooli kunstiõpetaja

Elu on loomine sündmusel juhib Tiia lühijutustuste ja luulevõistlust "Et luua on vaja ju valgust"

Tiia kirjutab:

Elu on pakkunud mulle erinevaid võimalusi, kuidas õpetada, suunata ja anda edasi seda, mida ise olen õppinud, ja ka seda, mis on minus loomuldasa. Õpetades õpin ka ise pidevalt midagi juurde ja see on niisugune õppimine, mida ei paku ükski ülikool. Õpetajaametit olen pidanud 11 aastat ja viimastel aastatel õpetan kõige enam eesti keelt ja kirjandust. Üha enam märkan, kuidas hea kirjutamisoskus on hea emakeeleoskuse mõõdupuu. Heaks kirjutajaks ei saa üleöö, see nõuab palju katsetamist ja proovimist, ikka ja jälle kirjutamist, kustutamist ja uuesti kirjutamist. Kirjutamisoskus on nagu kalliskivi, mis vajab säramiseks peent lihvimist. Kirjutamine on mulle erilise tähendusega, sest ma mitte üksnes ei õpeta seda, vaid see on ka minu enese suur kirg. Loomevalguse puudutus avab meeled ja tajud ning õpetab meid ümbritsevat mõistma teistmoodi, hoopis sügavamalt. Soovin ka oma õpilasi selle valguse juurde juhatada ja unistan, et nad igatseksid sellest puudutatud saada.

Sulev juhib Elu on loomine sündmusel kunstinäitust "Tõeline jõud"

(Juhan Viiding)

Sulev usub ja soovib, et iga noor peab olema vaba ennast väljendama. Enda sisetunde usaldamine on kunsti sündimisel väga oluline. Tõeline jõud tuleb Sulevi arvates meid ümbritsevast loodusest ja austusest selle vastu. Sulev õpetab oma õpilasi palju nägema läbi disaini prisma. Disainida võib nööpnõelast lennukini.

16. mail kontsertetendus toimub uues koolimajas, õpilaste enda loomingu keskel, mis väljendab nende nägemust tõelisest jõust.

Soovime Tiiale ja Sulevile palju häid mõtteid, et avada Kärdla kooli inimeste loovuse julge ja õrn süda.

Saame tuttavaks!

Tiia Palmiste

Kärdla Põhikooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja

Sulev Loopalu