Saame tuttavaks, Sirje Juurikas 14. veebruar Vivian Tülp

Saame tuttavaks, Sirje Juurikas.
Sirje juhib kontserdil “Võta mul käest” kõike, mis on seotud käsitööga. Tema õpilastel ja kolleegidel valmib etenduseks erinevaid Hiiumaaga seotud esemeid. Käsitööd esitletakse rahvatantsu- ja võimlemiskavades, mida juhivad Jaanika Kuusk ja Tiina Kaev. Koostöös leitakse parim viis, kuidas tuua esile käsitöö ilu ja väärtustada selle kandmist. Kuidas elavdada inimestes soovi ja tahet õppida ning teha ise endale isikupäraseid rõivaid.
Näiteks missjäku. Mis see on?

Tule 26. märtsil 2024 meie kontserdile ja sa saad teada!

Sirje huvi käsitöö vastu algas kodust, kus sellega tegelesid nii vanaema kui ema. Tänaseni on tal meeles nende tehtud tööd. Ise ta alustas käsitööga nelja-viieaastaselt ja esimese tööna valmis sall. Sirje soovis kogu südamest olla vanaema ja ema moodi- armastada käsitööd ja selle tegemist.
Pidev käsitööga tegelemine on andnud eelkõige püsivuse, aja planeerimise oskuse ning soovi välja mõelda ja teoks teha huvitavaid esemeid. Sageli meeldib Sirjele teha tööd pildi või eseme järgi ja teostusviis ise välja mõelda. Eriti meeldivad vanad töövõtted, mida on tutvustanud kaasaegsetele ja jäädvustanud tulevastele põlvedele oma raamatus “Hiiumaa kindad”. Lisaks koolis käsitöö õpetamisele meeldib Sirjele oma teadmisi kudumisest, heegeldamisest, õmblemist ja tikkimisest jagada ka täiskasvanutele. Hiiumaa kinnaste kudumise ringis kootakse juba kolmandat aastat nii Hiiumaa kirjadega kindaid kui missjäkusid hiiumaiste töövõtetega.
Oma õpilastele soovib Sirje edasi anda teadmisi ja Hiiumaa käsitööga seotud töövõtteid, et õpilased oskaksid edaspidises elus neid kasutada ja tulevikus omakorda edasi anda. Sirje sõnab: “ Soovin, et neisse jääks pisikenegi tahtmine mingit käsitööd teha.”

Sirje õpilased on olnud väga edukad mitmetel erinevatel konkurssidel ja olümpiaadidel näiteks:
Meribel Piil saavutas alles möödunud õppeaastal vabariiklikul käsitöö olümpiaadil esimese koha, Silvia Teras võitis 2009. aastal vabariikliku kodunduse olümpiaadi.
Kerli Kivisikk sai tunnustuse Maaülikooli üleriigilisel konkursil oma tööga " Loogarahendus" .
Eliise Kesküla sai vabariiklikul teadustööde konkursil teise koha oma tööga " Harilik jugapuu (Taxus baccata) ja tema seisund Hiiumaa kahe kasvukoha näitel" 2018 aastal.
Väga rõõmustab Sirjet, et päris mitu tema õpilast on läinud õppima käsitööd.
Lisaks käsitööle meeldivad Sirjele reaalained: keemia ja matemaatika. Keemiateadmisi õpetab ta Kärdla ja Käina koolis ning matemaatika ülesandeid lahendab oma lõbuks. Tal on läbitud ka Tal Techi STEM ainete õpetaja täiendkoolitus, mis lubab õpetada ka gümnaasiumis ja kutsekoolis STEM aineid.

Soovime Sirjele ja tema õpilastele rohket fantaasiat, püsivust ja rõõmu! Oleme väga elevil kõige valmiva üle, mida võime näha 26. märtsil 2024 Kärdla kooli kontserdil "Võta mul käest".

Saame tuttavaks, Sirje Juurikas.
Näiteks missjäku. Mis see on?

Tule 26. märtsil 2024 meie kontserdile ja sa saad teada!

Väga rõõmustab Sirjet, et päris mitu tema õpilast on läinud õppima käsitööd.