Saame tuttavaks, Jaanika Kuusk 22. veebruar Vivian Tülp

Saame tuttavaks, Jaanika Kuusk

Jaanika juhib kontserdil “ Võta mul käest” kahte rahvatantsurühma:

1.-6. klass Kärdla Kultuurikeskuse rahvatantsurühm PATSIUSTI

8.-10. klass Kärdla Kultuurikeskuse rahvatantsurühm NAADRESED

Läbi tantsude esitletakse käsitööna sündinud kindaid, missjäkusid, Haapsalu salle ja vardakotte.

Mis pani sind taas liituma Kärdla Kooli sündmusega?

Eelmisel aastal toimunud sündmus „Elu on loomine“ oli nii siiras ja südamlik, et pikemalt mõtlemata olin kohe nõus ka sel aastal osalema. Olen väga õnnelik ja tänulik, et ka sel aastal panustada saan. Olla kaasatud niivõrd tegusasse ja mitmekülgsesse toimkonda mõjub väga motiveerivalt, loob täiesti teised perspektiivid ja seosed. Südamest soovin, et Railil ideed ei lõpeks ja sellest kujuneks tugev ja jätkusuutlik traditsioon Kärdla Põhikoolis.

Jaanika Kuusk

Jaanika süda ja jalad on tantsinud juba 6. eluaastast peale.

„Juba lapseeas kogetud positiivne emotsioon ja rõõmutunne rahvatantsutundides ja esinemistel on olnud põhjuseks, miks rahvatants on saatnud mind lasteaiast tänapäevani. 2014. aasta tantsupidu “Puudutus“ oli minu jaoks väga tähenduslik, kus osalesin tantsijana. Peol olles tundsin, et tahan midagi rahvatantsule tagasi anda. Seal saigi küpseks soov minna end täiendama rahvatantsujuhtide kooli. Sama aasta sügisel alustasin kooli kõrvalt tööd juba ka oma rahvatantsurühmaga, mis mõned aastad hiljem sai nimeks Naadresed. 2018. aastal kutsusin kokku Patsiusti rühma gümnaasiumi noortest, et koos võtta ette teekond tantsupeole „Minu arm“. Patsiusti praegune koosseis on koos käinud 2022. aastast.

Minu jaoks ei ole rahvatants vaid liikumine ja koordinatsioon, see on midagi palju enamat – see on armastus kodumaa ja pärimuse vastu, see on rahvariideilu ja rahvamuusikavägi, see on ühtekuuluvus, arvestamisoskus, leplikkus, usaldus, sõprus, see on rõõm. Seda olen tahtnud ka edasi anda oma tantsulastele. Tunnen suurt uhkust ja rõõmu nende üle.“

Kontsertetendusel "Elu on loomine" juhtis Jaanika Kuusk ka selle jaoks kokku kutsutud õpetajate rahvatantsurühma.

Soovime Jaanikale jõudu ja tarkust kõik oma soovid tantsijates elama panna.

Saame tuttavaks, Jaanika Kuusk

Jaanika juhib kontserdil “ Võta mul käest” kahte rahvatantsurühma:

1.-6. klass Kärdla Kultuurikeskuse rahvatantsurühm PATSIUSTI

8.-10. klass Kärdla Kultuurikeskuse rahvatantsurühm NAADRESED

Mis pani sind taas liituma Kärdla Kooli sündmusega?

Jaanika Kuusk

Jaanika süda ja jalad on tantsinud juba 6. eluaastast peale.

Soovime Jaanikale jõudu ja tarkust kõik oma soovid tantsijates elama panna.