Ohutusnõuded kooli ruumides 04. september eliisa.liias

2020/2021 õppeaastat alustame võimalikult tavapäraselt kontaktõppena. Samas pöörame suuremat tähelepanu ohutusnõuetele ja terviseteadlikkuse tõstmisele nii õpilaste kui koolitöötajate seas. Nakkusohu kasvades oleme valmis õppetöö vormi muutma vastavalt riiklikele ja Hiiumaa vallavalitsuselt saadud juhistele.

Järgime üheskoos järgmisi põhimõtteid:

• Koolimajja sisenedes on soovitav desinfitseerida oma käed (vahendid uste juures).
  • Peseme tavapäraselt rohkem käsi (voolava sooja vee all ja kasutame kätepesuvahendit).
  • Vahetundides viibime klassist väljas (eelistatuna õuealal), et oleks võimalik ruume tuulutada.
  • Haigestunud lapse puudumisest teatab lapsevanem Stuudiumi kaudu klassijuhatajale.
  • Haigusnähtudega õpilase võib klassijuhataja, aineõpetaja või juhtkonna liige saata koju, vajadusel konsulteerides kooli medõega.
  • Haigestunud õpilane võib kooli naasta pärast tervenemist. Vastutuse võtab lapsevanem ja koolil on õigus paluda lapsevanema kirjalikku kinnitust, et tema hinnangul ei ole laps nakkusohtlik, seda ka näiteks juhul, kui laps kannatab köha või nohu põhjustava kroonilise haiguse all.
  • Haigusnähtudega töötajad peavad jääma samuti koju ja kokkuleppel direktoriga jätkavad võimalusel tööd distantsilt.
  • Välisriigist saabudes tuleb jääda kaheks nädalaks koju nii õpilasel kui koolitöötajal. Õpilane jääb distantsõppele ja koolitöötaja teeb võimalusel kaugtööd. Kooli saab naasta siis, kui eneseisolatsioon on möödas ja haigusnähtusid ei ole tekkinud.

Hoiame üheskoos viiruse kooliperest eemal!

Järgime üheskoos järgmisi põhimõtteid:

Hoiame üheskoos viiruse kooliperest eemal!