Noorte projektikonkursi Ettevõtlik Hiidlane võitjad 17. november eliisa.liias

Hiiumaa Arenduskeskuse noorte omaalgatuskonkursil Ettevõtlik Hiidlane tunnistati parimaks kaks ideed – „Luulekogu kirjastamine“ ja „Talvistel Ponikarika etappidel osalemine“

15. novembril Kärdla Noortekeskuses toimunud ideede esitlemisel kuulati ära nelja konkursile esitatud idee tutvustused ja projektikomisjon valis nende hulgast välja kaks ideed, mille vahel jagatakse ära 1000€ Hiiumaa PATEE programmi noorte ettevõtlikkusele suunatud rahadest.

„Komisjon tunnistas sel korral parimaks need projektid, kus noored tulid välja oma isiklikku arengut puudutava ideega,“ sõnas konkursi korraldaja Henri Reeder. „Meie konkursi üks omapära seisnebki selles, et lisaks noortegruppide algatustele tahame toetada ka neid noori, kes soovivad oma isiklikke tugevusi arendada. Sellised projektid ei too kaasa suuri osalusnumbreid, kuid need kasvatavaid tublisid, iseseisvaid ja ettevõtlikke hiidlasi.“

15-aastane Kärdla noor Helisa Tartu soovib projektiga „Osalemine Talvistel Ponikarika etappidel“ tasuda enda ja hobuse osalemise populaarsel laste ja ponide takistussõidu võistlussarjal ja valmistuda seeläbi Eesti meistrivõistlusteks.

„Minu 2023. aasta põhieesmärgiks on jõuda poniratsanike meistrivõistlustele Hiiumaad esindama. Selleks, et sinna jõuda, peaksin osalema võimalikult paljudel võistlustel, et saada juurde kogemusi ja enesekindlust,“ selgitas Helisa Tartu.

“Sain konkursil osalemisest väga ägeda ning positiivse kogemuse. Olen väga rõõmus ja tänulik, et minu tegemisi märgatakse ja minu projekti toetatakse. Toetuse saamine lisab mulle  kindlasti motivatsiooni, et võistlustel veelgi edukamalt võistelda. Julgustan kõiki Hiiumaa noori sellistest projektidest osa võtma ja oma ideid ellu viima.”

Oleme rõõmsad, et meie 9a klassi õpilane Helisa Tartu võitis konkursi.

Koolipere soovib palju õnne Helisale!

Hiiumaa Arenduskeskus korraldab noorte omaalgatuskonkurssi Ettevõtlik Hiidlane juba kolmandat aastat ja seni on selle kaudu rahastuse saanud 5 noorteprojekti. Iga noorteprojekti rahastatakse kuni 500€-ga ja noortel on aega see ellu viia 4 kuud.

Ettevõtliku Hiidlase konkurss on osa PATEE programmist, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Allikas: Hiiumaa Arenduskeskus

Oleme rõõmsad, et meie 9a klassi õpilane Helisa Tartu võitis konkursi.

Koolipere soovib palju õnne Helisale!

Allikas: Hiiumaa Arenduskeskus