Uudised

Koostöö nii maal kui kosmoses 27. september Geilin Valk


Nicole Aunapu Mann on esimene naissoost põlisameeriklane ja esimene Eesti juurtega astronaut, kes sai eelmisel aastal võimaluse juhtida NASA missiooni rahvusvahelisse kosmosejaama. Tema neljaliikmeline rahvusvaheline meeskond veetis orbiidil 157 päeva. Mann kõndis ekspeditsiooni ajal avakosmoses kokku 14 tundi ja 2 minutit.

26. septembril oli Kärdla Koolil erakordne võimalus pakkuda kaugele külalisele ja tema saatjaskonnale maitsvat ja kodust hommikusööki. Huvilised õpilased 8. - 9. klassidest said jälgida videoloengut, mille Nicole tegi Hiiumaa Gümnaasiumist. Osad meie kooli lapsed, kes toimetavad ka Hiiumaa Laste Teadusklubis, kohtusid astronaudiga Kärdla Lennujaamas.

Nicole kirjutas enda mõtted ja head soovid ka meie kooli külalisteraamatusse. Tema sõnul on oluline õppida tegema koostööd, sest seda on vaja nii maal kui kosmoses.

Kärdla School, Dream Big!

Nicole Aunapu Mann

 

Fotode autorid: USA saatkond, Enn Veevo, Hiiu Leht

Nicole Aunapu Mann on esimene naissoost põlisameeriklane ja esimene Eesti juurtega astronaut, kes sai eelmisel aastal võimaluse juhtida NASA missiooni rahvusvahelisse kosmosejaama. Tema neljaliikmeline rahvusvaheline meeskond veetis orbiidil 157 päeva. Mann kõndis ekspeditsiooni ajal avakosmoses kokku 14 tundi ja 2 minutit.

26. septembril oli Kärdla Koolil erakordne võimalus pakkuda kaugele külalisele ja tema saatjaskonnale maitsvat ja kodust hommikusööki. Huvilised õpilased 8. - 9. klassidest said jälgida videoloengut, mille Nicole tegi Hiiumaa Gümnaasiumist. Osad meie kooli lapsed, kes toimetavad ka Hiiumaa Laste Teadusklubis, kohtusid astronaudiga Kärdla Lennujaamas.

Nicole kirjutas enda mõtted ja head soovid ka meie kooli külalisteraamatusse. Tema sõnul on oluline õppida tegema koostööd, sest seda on vaja nii maal kui kosmoses.

Kärdla School, Dream Big!

Nicole Aunapu Mann

 

Fotode autorid: USA saatkond, Enn Veevo, Hiiu Leht