Kontsert hiiu nalja ja käsitööga "Võta mul käest" 28. märts Vivian Tülp

Aitäh, et hoiame kokku!

Olen südamest liigutatud ja tänan kõiki esinejaid, juhendajaid ja abilisi, tänu kellele toimus Kärdla Koolis 26. märtsil kontsertetendus "Võta mul käest" . Tegemist oli pikalt ettevalmistatud ühisloominguga, mis eeldas tihedat koostööd nii laste kui täiskasvanute vahel - ligi 200 esinejat!

Käsitöömeistrite tegemisi vedas eest õpetaja Sirje Juurikas. Hiiu keele tõstis au sisse õpetaja Kadri Toming koos teiste kolleegide ja õpilastega. Kaunid tantsud õpetasid noortele selgeks juhendajad Jaanika Kuusk ja Tiina Kaev. Muusikalise poole panid kokku õpetaja Evelyn Reintam ja Raili Kaibald. Õhtut juhtisid Art Eugen Remmelg (4 klass) ja Robin Mägi (9 klass). Noormehed panid ennast kuulama ning lõid vahetu õhkkonna loomulikul, aga samas kindlal ja vahel isegi humoorikal viisil.

Lisaks Kärdla Kooli mudilaskoorile, lastekoorile ning õpetajate-õpilaste ühiskoorile tegid kaasa Kärdla Kammerkoor ja paljud teised head koostööpartnerid: Kärdla Kultuurikeskuse rahvatantsurühmad Patsiusti ja Naadresed, Tt-stuudio tantsijad, Paul Kristjan Tamme kitarril, Käina huvi- ja kultuurikeskuse klaveriõpilased Heti ja Helga Kaibald, Kärdla muusikakooli viiuliõpilane Adeele Reeth Kuusk ja klaveriõpetaja Nariman Amiraslan. Aitäh teile kõigile!

Tegemist oli koolipere teise suurema ühise kontsertetendusega. 2023 aasta kevadel toimus kontsert Kärdla kultuurikeskuses, mis kandis pealkirja "Elu on loomine". Seal sulasid ühte muusika, tants, kunst ja luule. Seekord tõsteti esile Hiiumaa käsitöö ja hiiu keel, mis oli oskuslikult põimitud laulude ja tantsudega. Mõlema kontsertetenduse ideekavandi autoriks, lavastajaks ja eestvedajaks oli õpetaja ja koorijuht Raili Kaibald. Soovime Railile jätkuvat inspiratsiooni, hingerahu ja vaimujõudu, et ühiselt luua ja ühendada erinevate valdkondade tegijaid.

Uues koolimajas sai esmakordselt kuulda kogukonna poolt kingitud valge tiibklaveri kaunist kõla. Sügav kummardus hiidlastele ja Hiiumaa sõpradele, kes andsid hoogu meie unistuse täitumisele "Kärdla koolile klaver", et meie noored saaksid kasvada muusika, lugude ja kunsti keskel.

Kontserdi lõpus kõlas eelmise aasta noorte eurovisiooni lugu. See sõnum jääb veel pikalt kõrvu helisema - Hoiame kokku, siis on meil lootust!

Tänutundega

Margit Kagadze