5. klasside tehnoloogiaõpetus Suursadamas 07. juuni eliisa.liias

Suursadamas tervitasid meid kapten Villu Roosa ja tema abiline Edgar Liiber ja nende juhendamisel õpiti selgeks kolm eluks vajalikku sõlme:

1. seasõrg, et jalgratas Nuutri jõest välja tirida;

2. sõlm, et emal-isal pesunööri parandada;

3. piraadisõlm, millega laevu kai külge visatakse.

Kapten muretses ka kaduva oskuse- võrgu nõelumise- pärast ja kibekiirelt nõeluti ka üks katkine korvpallikorv terveks näitamaks, et nende samade sõlmedega saab ka maal asju parandada.

Sai läbi käidud terve laev ja tutvustati elu laevas merel olles ning kaptenisillal näitas kapten, kuidas paberkaardil kurssi märgitakse. Selle pidi igaüks ka ise läbi tegema.

Kõik said ükshaaval proovida päästevesti selga ja siis näitas kapten hüdroülikonda ja hüppas sellega vette tõestamaks, et riided all jäävad kuivaks.

Nägime, kuidas laevu remonditakse ja miks mõni kuival on ja kui oli selge mis jõud suurt rauast laeva veepeal hoiab siis sai ka viie poisiga hiigellaev veepeal liikuma lükatud.

Abiline Edgar rääkis meremeheks saamise võimalustest ja merekoolist ja kaugetest kohtadest, kuhu praktikale satutakse. Küsimuse peale, et kas on siit ka uusi meremehi tulemas tõstsid enamus poisid käe.

Suur tänu tehnoloogiaõpetuse õpetaja Janika Roosale ja tema abilistele. Meie õpilased said tänu neile väärt kogemusi ja oskusi.

1. seasõrg, et jalgratas Nuutri jõest välja tirida;

2. sõlm, et emal-isal pesunööri parandada;

3. piraadisõlm, millega laevu kai külge visatakse.