Kärdla Kooli mudilaskoor esines Estonia kontserdilaval 06. mai Vivian Tülp

5. mail sai Estonia kontserdisaalis esmakordselt kuulda XXVIII laulupeo "Iseoma" peakontserdi kooride kava. Laulupeo dirigentide juhatusel kõlasid 29 teost, mida esitasid 15 koori. Nende hulgas oli au olla ka Kärdla Kooli mudilaskooril. Meie laste dirigent Raili Kaibald juhatas kontserdisaalis helilooja Mari Amori lugu "Esä taivan", mis kõlab Raili dirigeerimisel 2025. aastal laulukaare all ja siis juba tuhandete mudilaste poolt.

Kärdla Kooli direktori Margit Kagadze sõnul on koorilaulul oluline koht koolikultuuris. Lisaks kaunile muusikale õpitakse üksteisega arvestama, pingutama ja ühte hoidma. "Olen väga tänulik ja uhke, et Kärdlas on pikalt koorilaulu viljeletud. Suur kummardus juhendajatele," tänas Kagadze.

"Kogemused, mida lauljad saavad, on hindamatud ja nagu ütles helilooja Mari Amor - tänast võiks võrrelda Eesti tipp meistrivõistlustega " tunnustas Raili Kaibald oma lauljaid.

Järgmine kord saab suurpeo kava tervikuna kuulda 6. juulil 2025 Tallinna lauluväljakul.

Täname vapraid lauljaid esitluskontserdil ülesastumise eest, toetavaid lapsevanemaid, koorijuht Raili Kaibaldit, saatjat Liis Soonikut, bussijuht Tiit Randmaad, külalislahket Püha Johannese Kooli, Hiiumaa Kultuurkapitali ning Eesti Laulupeo Sihtasutust toetuse eest.