Hiiumaa aasta ema 2021 on Kersti Kanarbik 10. мая eliisa.liias

Hiiumaa aasta ema 2021 on Kersti Kanarbik, viie lapse ema, kes elab oma pere ja abikaasa Meelisega Kärdlas ning töötab Kärdla põhikoolis õpiabi õpetajana. Tänasel rõõmsal emadepäeval üllatasid Kerstit koduõues Hiiumaa aasta ema tiitliga vallavanem Hergo Tasuja ja Kärdla osavalla vanem Triin Masing.

Kersti lapsepõlvekodus ja tema praeguses peres on alati olnud au sees pereväärtused ja üksteisega arvestamine. Tema kodus on palju muusikat ja laulmist, peetakse lugu kultuurist ja haridusest.

Tunnustusavalduses on veel kirjas, et aasta ema tiitlit väärib kindlasti selline ema, kes ongi kogu oma olemuselt ema: “Kersti on eeskujuks meile kõigile, sest ta jagab oma elu ja tegevuse kaudu tänases rahutus maailmas tarkuse, tugevuse, järjepidevuse ja kestmajäämise sõnumit”.

Oma laste kõrvalt on Kersti andnud õppimisraskustesse sattunud õpilastele ka järeleaitamistunde. „On rõõm näha, kui õpilaste silmad löövad särama ja nad tunnistavad, et õppimine polegi hull ega arusaamatu. Kurb ja valus on näha inimesi, kelle probleeme ja erivajadusi nende lapsepõlves ei osatud või ei tahetud märgata, rääkimata abi andmisest. Selle tõttu on nende areng peatunud, kuigi võimeid oleks olnud rohkemaks,“ on Kersti oma tööd kirjeldanud.

Kersti hobideks on muusika ja laul ning seda on ta praktiseerinud pere, sugulaste ja tuttavate ringis ning ka kogudusetöös, olles nii lauluviisi ülesvõtja, juhendaja kui klaverisaatja. Lisaks on Kersti juhendanud lasteansambleid ja laulukoori.

Soovime Kärdla Põhikooli poolt Kerstile südamest õnne ja jätkuvat armastust tema ümber!

Tekst ja pildid on võetud Hiiumaa Vallavalitsuse facebooki lehelt.

Tekst ja pildid on võetud Hiiumaa Vallavalitsuse facebooki lehelt.