Kärdla Põhikooli Mudilaskoor 2019/2020 28. мая eliisa.liias

KPM kolmas hooaaeg algas juba augustis. Pilguheit möödunud laulupeole ja taaskohtumise rõõm andis kõigile teadmise ning tõuke, et uus õppeaasta võiks olla veelgi põnevam ja avastusterohkem. Meil oli palju lauluproove, mida kroonisid vastutusrikkad esinemised. Möödunud hooajal õpitule, kus eesmärkideks olid laulja sirge selg, lõbuslahke nägu ja vaikuse kuulamine -seadsin sellel õppeaastal kolm uut eesmärki, mida lasteni viia:

1. Koor on eelkõige sõpruskond, kus iga laulja panus on oluline. Head ja meeldejäävat muusikat ei sünni, kui teineteist ei osata kuulata ega hinnata. Selleks joonistasime oma koorist pilte ja korraldasime sügisel laululaagri, mille kokkuvõtte leiab siin:

2. Laulud on lood, mis peaksid puudutama lauljat ennast ja alles siis publikut. Palju harjutusi sõnade ja lugude mõistmiseks, palju harjutusi oma pillile ja diktsioonile, palju silmside otsimist ja selle leidmist.

3. Kordamine. Koor on sõpruskond, kus õpime üksteist tundma ja üksteisega arvestama. Selleks korraldasime oma esimese peo Baabades, kus toimus muusikaviktoriin, ühine "pika laua taga" laulmine ning suurimaks väljakutseks oli meeskondlik tordi meisterdamine.

Eesmärkideni jõudsime läbi mitmete tegevuste:

• esinemine kooli avaaktusel
  • ETV tütarlastekoori kontserdi külastamine.
  • kohtumine ER lastekoori dirigentide Kadri Hunt ja Kaie Tanneriga, mõttevahetus koostööks.
  • Joonistused oma koorist, dirigendist ja laulutekstidest.
  • Kohtumised treener Lia Rosenbergi ja tantsuõpetaja Tiina Kaevuga, et pill oleks terve ja hoitud.
  • Esinemine kooli sünnipäeval. Esiettekanne E. S Tüüri lastelauluga „Päkapikk rassib” heliloojale ja publikule.
  • Hiiumaa pusade tellimine ja ehtedetaili loomine koori vormiriietusele.
  • Kooriväärtuste loomine koostöös lastega.
  • Esinemine jõulukontserdil Kärdla kirikus koostöös rahvusooper Estonia solistide Oliver Kuusiku ja Kristel Pärtnaga.
  • Esinemine kooli EV 102 aktusel.
  • Emakeelepäeva tähistamine „Mu koolikotti on kukkunud üks koma”

Laste kirjatööde mõtted ja tagasiside

• "Mida rohkem sa laulad, seda tervemaks sa end teed"
  • Dirigent on alati rõõmus ja ei anna mitte kunagi õpetamisel alla"
  • "Dirigendi ülesandeks on iga hääl helisema panna ja lõpptulemuseks on kooskõla"
  • “Kõige tähtsamaks pean kooris laulmisel seda, et muusika algab vaikusest"
  • “Kõige tähtsamaks pean seda, et sõnad oleks peas”
  • "Kõige tähtsamaks pean laulmisel seda, et naeratan ja kõigil oleks rõõmus meel”
  • “Dirigent võiks olla lõbusam”
  • “Ma ei tahaks kunagi teist dirigenti, sest Raili on parim”
  • “Dirigent võiks minna kooriga koos matkama”
  • “Võiksime teha mitmeid lauluvideosid”

Õppeaasta lõppes meie esimese lauluvideoga ja fotosessiooniga Kärdla Põhikoolis. Salvestasime Arvo Pärdi lastelaulu „Konnad” kogumikust "Lapsepõlve lood” ning saatsime uuele lauluteele 4 lauljat:

• Lenna Vals
  • Eliise Lees
  • Kessu Simsalu
  • Lisethe Kask

Edasi tuli lükata:

• Estonia kontserdisaali külastus
  • kevadkontsert „Pisike puu”
  • Viimsi Mudifest 2019
  • Hiiu Folk

Aitäh Kärdla Põhikool, Maarika Matt, Anni Kingsepp, Urmas Luuk, Eliisa Liias, Margit Kagadze, Liisi Mäeumbaed, Timo Lige, klassiõpetajad, lapsevanemad, Kärdla Muusikakool, Svea Pilvik, Häli-Herta Haavapuu, Johannes Markus Altmäet, Lia Rosenberg, Tiina Kaev, Irina Tammis, Liis Remmelg, Baabad, Epp Leesik.

Aitäh igale kaasaelajale, kes toetab koorilaulu liikumist Hiiumaal, külastab meie esinemisi ja kontserte ning jagab innustavat tagasisidet.

Eesmärkideni jõudsime läbi mitmete tegevuste:

• esinemine kooli avaaktusel
  • ETV tütarlastekoori kontserdi külastamine.
  • Joonistused oma koorist, dirigendist ja laulutekstidest.
  • Hiiumaa pusade tellimine ja ehtedetaili loomine koori vormiriietusele.
  • Kooriväärtuste loomine koostöös lastega.
  • Esinemine kooli EV 102 aktusel.
  • Emakeelepäeva tähistamine „Mu koolikotti on kukkunud üks koma”

Laste kirjatööde mõtted ja tagasiside

• "Mida rohkem sa laulad, seda tervemaks sa end teed"
  • Dirigent on alati rõõmus ja ei anna mitte kunagi õpetamisel alla"