Новости

Neljapäeval algavad iganädalased live-koolitunnid õppimisest ja õpetamisest 31. марта eliisa.liias

Tund „Kuidas tõhusalt õppida?“ toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 11.00, mis on Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Haridustehnoloogide Liidu ja Telia koostöös sündiv live-koolitund õppimisest ja õpetamisest.

Tund kantakse üle Inspira kanalis.

Esimese koolitunni tõhusast õppimisest viivad läbi Tallinna Ülikooli haridusteaduste eksperdid Grete Arro ja Kriste Talving. Õppetund kestab 60 minutit ning on hiljem ka järelvaadatav Haridus- ja Teadusministeeriumi Youtube’i kanalis ning Inspira kanalis Telia TV-s ja veebis. Õpilased on kuni kolmapäeva, 1. aprillini oodatud vastama tunnis arutlusele tulevatele küsimustele sli.do keskkonnas (kood: opitargalt).

Edaspidi igal nädalal toimuv tund on suunatud eelkõige 7.-12. klasside õpilastele ning nende õpetajatele ja lapsevanematele. Tunnid keskenduvad erinevatele õppimise ja õpetamise tahkudele. Läbi sli.do keskkonna saavad kõik osalejad aidata tunni fookust ja teemasid seada. See on hea võimalus tuua distantsõppesse veidi vaheldust ja õppida iseseisvalt tõhusamalt õppima

Arro ja Talving toovad välja, et õppimist vaadatakse sageli justkui millegi “ära” tegemise, mitte samm-sammult oma arusaamade, teadmiste, mõistmise ja oskuste süvendamise ning lihvimisena, mida see võiks olla. “Õppimise mõte ei ole näida tark ja tubli nõutud ülesannete ära tegemisel, vaid otsida iga päev võimalusi, mis kasvatavad intelligentsust. Õppimise viisidele on vaja pöörata teadlikku ja järjepidevat tähelepanu selleks, et õppimine oleks sisuline ja õpitu salvestuks pikaajaliselt. Nii nagu kõike muud, on ka õppimist vaja õppida ja õpetada,“ selgitavad Talving ja Arro.

Kriste Talving on Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi õpetajakoolituse arendaja ja õppejõud ning Pärnu Vanalinna Põhikooli õpetaja. Grete Arro on Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi teadur ja õppejõud.

Praktiline info

Allikas: https://bit.ly/2w0U3wV

Tund kantakse üle Inspira kanalis.

Praktiline info

Allikas: https://bit.ly/2w0U3wV