No events

Kärdla Põhikooli õpilaskodu asetseb Kärdlas Sadama tn 11. See hoone on ehitatud 19.sajandi 3. veerandil kalevivabriku tööliste tütarlaste kooliks. 20.sajandi algul paiknes seal Kärdla Algkool, ka nn „rotikool“. Uue tänava koolimaja valmides 1930.aastal, asusid Sadama tänava hoonesse elama vabrikutöölised. Pärast sõda töötas seal vene kool ja õhtuti töölisnoorte kool. Paljud mäletavad seda maja Kärdla Keskkooli algklasside majana ja kooli internaadina, veel hiljem lasteraamatukoguna.

Aastaid kasutuna seisnud, kuid nüüd kaunina ehitatud hoone alumine korrus võimaldas 2004.aasta algusest sinna elama asuda 12 õpilasel Hiiumaalt. Kärdla Põhikooli õpilaskodu sai loodud eelkõige põhikooli õpilastele, kellel sotsiaalsetel põhjustel on koolis käimine ja õppimine raske. Õpilaskodusse ei võeta väljakujunenud käitumishäiretega õpilasi.

Õpilaskodu pakub õpilastele

• hubaseid eluruume
  • kaasaegselt sisustatud olmeruume
  • mõnusat ja õpilasest hoolivat elukeskkonda
  • õpiabi koduste õppeülesannete täitmisel
  • vaba aja huvitavat ja mõtestatud sisustamist
  • ööpäevaringset järelvalvet
  • toitlustamist kolm korda päevas

Kärdla Põhikooli õpilaskodus on riiklikult finantseeritavad kohad, kuid vabadele kohtadele võivad elama asuda gümnaasiumis õppivad õpilased, kelle koolitee on pikk. Alates 2004.aasta septembrist, kui valmisid maja teine ja kolmas korrus, said gümnaasiumi õpilased teisele korrusele eluruumid ning kõigi maja elanike jaoks sisustati vaba aja veetmise ruumid kolmandale korrusele. Õpilaskodus on kohti 28- le õpilasele.